Jak wybrać długość naszyjnika?

Dobór odpowiedniej długości naszyjnika – szczególnie online, kiedy nie mamy możliwości przymiarki – to często trudne wyzwanie :). Każda z nas ma swoją preferowaną długość naszyjnika – część z nas lubią mega krótkie, część tylko i wyłącznie długie. A czasem potrzebujemy taki średniej długości 🙂 Jak więc sobie z tym poradzić?

Mam dla Was kilka sposobów 🙂

1. Diagram pomocniczy

Przy każdym z produktów podaję długość całkowitą naszyjnika (wraz z zapięciem) w cm. Jeżeli jednak trudno Ci wyobrazić sobie jak ta długość będzie prezentowała się na Twojej szyi. Przygotowałam poniższy diagram pomocniczy, który pomoże Ci wyobrazić sobie jak wybrany naszyjnik będzie się układał. Pamiętaj jednak, że każda z nas jest inna, nasze ciała mają różne proporcje i jest to tylko wskazówka 😉

2. Pomiar biżuterii, którą już posiadasz

Jeżeli masz już inny naszyjnik, który świetnie Ci się nosi, możesz potraktować go jako benchmark. Wówczas warto go zmierzyć i wykorzystać na różne sposoby, w zależności od tego co chcesz osiągnąć:

  • Możesz szukać naszyjników o zbliżonych długościach, tak aby układały się na podobnej wysokości do tego który masz i lubisz.
  • Możesz szukać naszyjnika krótszego lub dłuższego – np. po to aby nosić dwa / trzy i więcej na raz. Aby kilka naszyjników ładnie się razem układało, powinny się różnić długością o około 4 – 8 cm.

3. Zamontowanie przedłużki

Jeżeli wybrałaś sobie naszyjnik, ale boisz się, że jest on trochę za krótki, lub nie będzie pasował Ci do innego który posiadasz, to nic straconego! 🙂 Większość naszyjników ma możliwość zamontowania przedłużki (wyjątkiem są te które mają zapięcie toggle, które z założenia też pełni funkcję ozdobną i przewidziane jest do noszenia z przodu lub z tyłu). Jeżeli chciałabyś naszyjnik z przedłużka, możesz skontaktować się ze mną przez e-mail lub messenger na fb, z prośbą o  montaż przedłużki. Wówczas naszyjnik zyska możliwość regulacji do +4 cm.

Mam nadzieję, że te porady będą dla Ciebie pomocne 🙂 Na zakończenie przygotowałam jeszcze specjalne zestawienie kilku naszyjników różnej długości, abyś zobaczyła „na modelce” jak konkretna długość prezentuje się na żywej sylwetce. Szara sukienka którą mam na sobie jest zabudowana naprawdę po samą szyję, klasyczne t-shirty będą trochę bardziej otwarte.

Krótki naszyjnik – 40 cm
Krótki naszyjnik – 42 cm
Średni naszyjnik – 46,5 cm
Średni naszyjnik – 53,5 cm
Długi naszyjnik – 60 cm
Długi naszyjnik – 63,5 cm

Jeśli jednak w dalszym ciągu będziesz miała jakiekolwiek wątpliwości czy wybrany naszyjnik będzie Ci odpowiadał, zawsze możesz do mnie napisać 🙂 Z chęcią podeślę Ci fotki „na modelce” czyli na mnie 😉 żebyś mogła zobaczyć w rzeczywistości jak prezentuje się dany naszyjnik 😀

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top