Nowa kolekcja: Harmony – Odnajdź swoją równowagę.

Do stworzenia tej kolekcji jak zwykle przyciągnęły mnie najpierw kamienie. Ich kolory, subtelność i przede wszystkim – to jak doskonale ze sobą współgrają. Oparta o trzy zjawiskowe kryształy – kamień słoneczny, kamień księżycowy i labradoryt, już w zeszłym roku w okolicy jesieni zaczęły krążyć mi po głowie. W tym roku również do mnie wróciły – w momencie, kiedy akurat sobie podsumowywałam to co ostatnio się u mnie wydarzyło i w jakim momencie życia teraz jestem.

Wiedziałam już, że te trzy kamienie tworzą kompozycję tak doskonałą, że chcę poświęcić im całą kolekcję 🙂 Pozostało tylko wybranie nazwy, a tu jakoś nic mi nie do końca pasowało… Do czasu kiedy zaczęłam czytać więcej o znaczeniu i energii tych minerałów  Bo wtedy wszystko wskoczyło na swoje miejsce. A nazwa wybrała się sama 🙂

Harmony – Odnajdź swoją równowagę. 

Dlaczego akurat HARMONY?

Ponieważ energia kamienia słonecznego i księżycowego tworzy doskonałą całość. Uzupełnia się i równoważy. W literaturze często pojawia się nawiązanie do znanej z filozofii chińskiej koncepcji YIN i YANG, która mówi o dwóch pierwotnych, przeciwnych, lecz uzupełniających się siłach, które działają we Wszechświecie. Energię YANG symbolizuje słońce, podczas gdy YIN reprezentowane jest przez księżyc. Podobnie mamy z kamieniami – słoneczny reprezentuje energię YANG, podczas gdy księżycowy związany jest z YIN.

Wzajemne oddziaływanie yin i yang jest przyczyną powstawania i zmiany wszystkich rzeczy.

W kolekcji Harmony pojawia się jeszcze trzeci główny minerał – labradoryt – który ze swoimi niebieskawymi refleksami, przywodzi mi na myśl coś kosmicznego, mistycznego i pozaziemskiego :). Tu również istnieje pewna korelacja z pozostałymi, bowiem wszystkie trzy minerały należą do skaleni, czyli grupy minerałów skałotwórczych. Nie da się więc ukryć, że jednak matka natura tworzy najlepsze połączenia 😉

Dopiero studiując znaczenie tych kamieni w pełni zrozumiałam, dlaczego w swoich projektach nieustannie ciągnie mnie do tego ponadczasowego połączenia. I mam nadzieję, że Ty również dostrzeżesz jak przepięknie się one uzupełniają 🙂

Kamień słoneczny (ang. Sunstone) – to kamień w którym odnajdziesz wszystkie najlepsze cechy słońca. Przepełnia go promienny blask pewności siebie, który przebija się przez warstwy zwątpienia i pomaga realizować cele i marzenia. To kamień, który dosłownie rozjaśnia Twoją drogę 🙂

To również kamień związany ze zdrową męską energią w postaci życzliwego przywództwa. Pomaga zrozumieć, że siła tkwi we współpracy i wzajemnym wsparciu. Przekształca ogniste emocje, takie jak gniew, złość czy zazdrość, w coś produktywnego – ukierunkowanego na tworzenie i działanie. 

Kamień księżycowy (ang. Moonstone) – to kamień prawdziwie żeńskiej energii. Silnie związany z intuicją – pomaga w podróżowaniu do wnętrza i znajdowaniu ukrytych prawd w Twojej nieświadomości i w przeszłych życiach. 

Uważa się, że kamień księżycowy zbiera energię księżyca, która uosabia pasywną i relaksującą energię YIN. Równoważy energię YANG kamienia słonecznego. Niektórzy wierzą także, że potrafi zmieniać odcienie w zależności od naszego nastroju. 

To również kamień tajemniczości – wraz z pojawianiem się i zanikaniem księżyca wywołuje spokój, który ma zmysłowy, ezoteryczny charakter.  Emanuje promienną witalnością, która może ponownie naładować umysł i ciało, a także oczyścić z negatywnych myśli. 

Kamień słoneczny i kamień księżycowy używane razem, integrują moce bogów i bogini – asertywny i zewnętrzny sukces oraz wewnętrzną harmonię w Twoim życiu.

Trzeci z kamieni – Labradoryt – To bardzo mistyczny kamień  Istnieje kilka legend dotyczących jego powstania. Np. Innuici mówią, że odważny wojownik uderzając włócznią w kamień stworzył zorzę polarną, z której powstał następnie labradoryt. Inna legenda mówi, że kamień ten spadł z nieba… Moje kosmiczne skojarzenia nie były więc bezsadane 😉

Labradoryt przywraca naszemu życiu radość i spontaniczność. Jest szczególnie wartościowy, gdy popadliśmy w rutynę lub czujemy się przytłoczeniu codziennymi obowiązkami. Polecany również dla osób, które mają tendencję do przepracowywania się.

Ze względu na swoją mistyczną aurę, labradoryt jest uważany za niezwykle duchowy kamień – używany często przez szamanów, wróżbitów, uzdrowicieli i wszystkich, którzy podróżują i obejmują wszechświat, szukając wiedzy i przewodnictwa. Doskonale sprawdza się również do przebudzenia własnej świadomości wewnętrznego ducha, intuicji i zdolności psychicznych. Znany ze swoich zmieniających się kolorów, określany jest kamieniem transformacji – wzmacniającym siłę woli i wewnętrzną wartość.

Labradoryt to również jeden z najsilniejszych, jeśli nie najsilniejszy, kamień ochronny. Mówi się także, że labradoryt łączy w sobie siłę Słońca i Księżyca, co tylko potwierdza, że te trzy minerały stanowią spójną całość.

Kolekcja Harmony – Odnajdź swoją równowagę, nakierowała mnie na przemyślenia o moim własnym życiu. O tym co sprawia, że czuję balans, o tym co daje mi poczucie, że wszystko układa się jak powinno… Właśnie w ten sposób lubię traktować energię kamieni – nie jako „lek na całe zło”, ale bardziej jako wskazówka / drogowskaz, czemu w swoim życiu mogę się bliżej przyjrzeć. 

Mam nadzieję, że biżuteria Harmony wywoła również w Tobie piękne emocje i pomoże Ci odnaleźć lub docenić to, co sprawia, że czujesz swoją własną równowagę <3

Aktualnie dostępne projekty znajdziesz tutaj – warto zaglądać co jakiś czas czy pojawiło się coś nowego, będzie to kolekcja całoroczna, a z tego trio z pewnością powstanie jeszcze niejedna piękna biżuteria 😉

Harmony – Odnajdź swoją równowagę.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top